Borelioza i koinfekcje

Mykoplazma

 

Do zakażenia mykoplazmą dochodzi często drogą kropelkową, jest to również możliwe w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobą chorą. Zakażenie mykoplazmą w przypadku dzieci przybiera formę zakażenia dróg oddechowych, u osób starszych może doprowadzić do śródmiąższowego zapalenia płuc. Samo stosowanie antybiotyków, w przypadku walki z tego rodzaju infekcją, może być utrudnione. Patogeny znajdują się bowiem wewnątrz komórek, co sprawia, że dostęp do nich jest ograniczony.

Symptomy zakażenia mykoplazmą

Mykoplazma może mieć typowe objawy pojawiające się przy infekcjach wirusowych. Zaliczają się do nich ból gardła, głowy, kaszel i gorączka. Choroba podczas rozprzestrzeniania się może atakować również krtań i oskrzela. U pacjenta pojawia się wówczas brak apetytu oraz ogólne osłabienie. W skutecznym rozpoznaniu choroby może pomóc wykonanie zdjęcie rentgenowskiego klatki piersiowej, dzięki czemu widoczne stają się zmiany śródmiąższowe.

Mykoplazma to choroba, której leczenie przeprowadza się za pomocą ziół oraz wspomagającej terapii biorezonansem (w skutecznym rozpoznaniu oraz wprowadzeniu procedury leczenia, pomoże nasza placówka we Wrocławiu). Nasz gabinet oferuje profesjonalną pomoc i daje gwarancję dbałości o zdrowie pacjenta na najwyższym poziomie.