Borelioza i koinfekcje

Bartonella

Bartonella to rodzaj bakterii, które mogą być przenoszone na człowieka m.in. przez kleszcze. W rezultacie może dojść do wywołania groźnej dla zdrowia człowieka choroby o nazwie bartoneloza. Tego rodzaju mikroorganizmy, mogą wywoływać poważne w skutkach dolegliwości dla zainfekowanych osób, szczególnie w przypadku pacjentów o obniżonej odporności organizmu. Mimo to, zachorować mogą również osoby całkowicie zdrowe, dlatego istotnym jest, aby przy pojawieniu się niepokojących objawów skorzystać z pomocy specjalistycznej placówki.

Gdy z organizmem dzieje się coś złego

Bartonella i jej początkowe objawy nie od razu mogą wskazywać, że mamy do czynienia z takim rodzajem koinfekcji. Pojawić może się przede wszystkim wysoka gorączka, a także zjawisko powiększenia węzłów chłonnych, Ważne, by odpowiednio w porę zdiagnozować bartonellę oraz rozpocząć leczenie, (na terenie Wrocławia, skorzystać można z pomocy naszej placówki). To bardzo ważne, bowiem kolejne powikłania, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta.

Bakterie powodować mogą bowiem hemolizę, powiększenie wątroby oraz śledziony, a także skutkować zapaleniem mięśnia sercowego, opon mózgowo-rdzeniowych lub plamicą wątrobową. To bardzo niebezpieczne choroby, których w żaden sposób nie można bagatelizować. Nieleczona bartoneloza utrudnia lub wręcz uniemożliwia wyleczenie boreliozy. Zachęcamy zatem do skorzystania z pomocy naszej profesjonalnej placówki, która w bezpieczny sposób pomoże poradzić sobie z chorobą.