Borelioza i koinfekcje

Yersinia

 

Bakterie Yersinia, prowadzą do choroby zakaźnej, mogącej mieć różny przebieg, uzależniony głównie od wieku pacjenta w momencie kiedy doszło do zachorowania. Wywołująca nieprzyjemne dolegliwości układu pokarmowego jersinioza, bardzo często jest spowodowana przez kleszcze. Do zakażenia dochodzi również drogą pokarmową – np. w przypadku zjedzenia produktów pochodzenia zwierzęcego, które zostały skażone drobnoustrojami. Bakterie Yersinia, mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia człowieka, dlatego po zauważeniu niepokojących objawów, należy skonsultować swój stan zdrowia z specjalistą.

Kiedy Yersinia atakuje organizm

Najczęściej do zakażenia dochodzi w momencie spożycia mięsa, mleka, ryb lub picia skażonej wody. Yersinia wywołuje wówczas objawy, takie jak biegunka, gorączka, ból brzucha, a także wymioty i bolesne parcie na stolec.

Jeśli choroba ma łagodny charakter, wówczas wymaga stosowania leczenia zachowawczego. Należy przede wszystkim odpowiednio nawadniać chorego i podawać płyny glukozowo-elektrolitowe. Nie powinno zapominać się również o prawidłowej diecie, która w tym przypadku powinna być lekkostrawna. W cięższych przypadkach zakażenia bakteriami Yersinia, należy wdrożyć odpowiednie leczenie (możliwe do przeprowadzenia w naszym gabinecie we Wrocławiu).

Zachęcamy do zasięgnięcia porady u naszych specjalistów, którzy we właściwy sposób pozwolą Państwu na kompleksowe zadbanie o to, co dla nas najważniejsze, czyli własne zdrowie.