Terapia antynikotynowa

Terapia antynikotynowa

Biorezonansowa terapia antynikotynowa ma bardzo wysoką skuteczność sięgającą nawet do 90%.  Pomaga pozbyć się głodu nikotynowego, powodującego , że większość osób rzucających palenie wraca do nałogu. Pacjent poddany biorezonansowej terapii antynikotynowej, po kilku – kilkunastu godzinach przestaje odczuwać głód nikotynowy, co w znacznym stopniu umożliwia zerwanie z nałogiem.

Ilość wypalanych papierosów oraz staż palacza nie ma znaczenia dla skuteczności zabiegu. Na ogół wystarczy poddać się tylko jednemu zabiegowi, który łącznie z wywiadem i przygotowaniem trwa ok 30-45 minut. Czasami warto po kilku tygodniach powtórzyć terapię, żeby wzmocnić efekt.

Przebieg terapii

Potrzebny jest niedopałek ostatniego wypalonego papierosa.

Pacjent zostaje podłączony do urządzenia BICOM i po uruchomieniu specjalnego programu terapeutycznego, poprzez elektrody stymulujące biorezonansowo pracę mózgu, wywoływana jest reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który zwykle ustępuje w dniu zabiegu lub następnym.

Część pacjentów nie odczuwa nic w trakcie terapii, część osób czuje bardzo słabe mikroimpulsy elektryczne, niektórzy czują senność lub lekkie mdłości w trakcie i po zabiegu. Są to normalne objawy,  cała terapia jest bezbolesna i całkowicie bezinwazyjna.

Odtruwanie

Po terapii likwidującej głód nikotyny można  przeprowadzić dodatkowo terapię detoksykującą, co  pozwala szybciej pozbyć się toksyn odkładających się w trakcie palenia.

Po terapii

Zapalenie papierosa lub wprowadzenie nikotyny w innej postaci w czasie pierwszej doby po terapii zniweczy jej efekt i będzie ona nieskuteczna. Trzeba pamiętać, iż dopiero po wielu godzinach może ustąpić głód nikotynowy i w tym czasie trzeba powstrzymywać się od palenia. Zapalenie papierosa zaraz po terapii może także spowodować niepożądane reakcje, podobne do zatrucia jak: biegunka, wymioty, pocenie się.

Po zabiegu niezbędne jest picie dużej ilości wody niegazowanej, najlepiej przegotowanej lub filtrowanej. Wymagane jest wypicie minimum 1,5-2 litrów wody w ciągu kilkunastu godzin po terapii. Często obserwowane są także wzmożone pragnienie, senność i pocenie.

Po terapii organizm zaczyna intensywnie wydalać nagromadzone wcześniej toksyny. Dlatego tak ważne jest picie wody, aby wspomóc wydalanie toksyn, ale dostarczanie wody jest także konieczne aby terapia była skuteczna.

Po zabiegu w ciągu 24 godzin nie można pić żadnego alkoholu, kawy i bardzo mocnej czarnej herbaty.

Po skutecznym wyeliminowaniu głodu nikotynowego, w ciągu najbliższych kilku, kilkudziesięciu dni należy pamiętać aby odruchowo nie sięgnąć po papierosa. Trzeba więc panować nad swoją wolą, bo terapia likwiduje głód nikotynowy i nie zastępuje woli nie palenia.

Czasami po zakończonej terapii reaguje się lekkimi mdłościami na dym tytoniowy, nie jest to przyjemne, ale dodatkowo pomaga nie sięgnąć po papierosa.