Terapia antynikotynowa

Jak rzucić palenie?

rzuć palenie wrocław

Biorezonansowa terapia antynikotynowa to jedna z najskuteczniejszych metod, aby na stałe rzucić palenie papierosów. Wspomaga zwalczanie jednego z głównych czynników, przez który osoby palące wyroby tytoniowe wracają do nałogu – głodu nikotynowego.

Terapia antynikotynowa we Wrocławiu

Pacjent zostaje podłączony do urządzenia BICOM i po uruchomieniu specjalnego programu terapeutycznego, poprzez elektrody stymulujące biorezonansowo pracę mózgu. Wywoływana jest reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który zwykle ustępuje już w dniu zabiegu lub następnym. Do terapii potrzebny jest niedopałek ostatniego wypalonego papierosa.

rzuć palenie wrocławTerapia antynikotynowa, stosowana w naszym gabinecie biorezonansu we Wrocławiu, zakłada że Ilość wypalanych papierosów oraz staż palacza nie ma znaczenia dla skuteczności zabiegu. Na ogół wystarczy poddać się tylko jednemu zabiegowi, który łącznie z wywiadem i przygotowaniem trwa ok 30-45 minut. Czasami trzeba po kilku tygodniach powtórzyć terapię, żeby wzmocnić efekt. Nie jest to jednak reguła.

 Dodatkowe terapie wspomagające rzucenie palenia

terapia antynikotynowa wroclaw 1Po terapii likwidującej głód nikotyny można  przeprowadzić dodatkowo terapię detoksykującą, która pozwala szybciej pozbyć się toksyn odkładających się w organizmie palacza podczas nałogowego palenia. Po terapii organizm zaczyna intensywnie wydalać nagromadzone wcześniej toksyny. Dlatego tak ważne jest picie wody, aby wspomóc wydalanie toksyn. Dostarczanie odpowiedniej ilości wody jest konieczne aby terapia była skuteczna.

Po zabiegu w ciągu 24 godzin nie można pić żadnego alkoholu, kawy i bardzo mocnej czarnej herbaty.

Rzuć palenie – Wrocław

Po wyeliminowaniu głodu nikotynowego, w ciągu najbliższych kilku, kilkudziesięciu dni należy pamiętać, aby odruchowo nie sięgnąć po papierosa. To naturalne zachowanie nie wynika z głodu lecz przyzwyczajeń palacza. Trzeba więc panować nad swoją wolą, bo terapia likwiduje głód nikotynowy i nie zastępuje woli nie palenia.

Czasami po zakończonej terapii reaguje się lekkimi mdłościami na dym tytoniowy, nie jest to przyjemne, ale dodatkowo pomaga nie sięgnąć po papierosa.

Po szczegóły dotyczące terapii “Rzuć palenie” w naszym gabinecie biorezonansu we Wrocławiu zapraszamy do zakładki oferta.

terapia antynikotynowa wroclaw 1