Borelioza i koinfekcje

Babesia

 

Babesia to choroba wywoływana przez pierwotniaki, mogąca być również następstwem ukąszenia przez kleszcza. Najczęściej dotyka ona osoby starsze, schorowane, o obniżonej odporności organizmu. Początkowo mogą nie towarzyszyć jej żadne niepokojące symptomy, które mogłyby zwrócić uwagę pacjenta. Z czasem jednak pojawiają się objawy, które łatwo pomylić można z grypą. Mowa tutaj o takich dolegliwościach jak podwyższona temperatura ciała oraz dreszcze, nocne poty, czy duszności. Z tego powodu, w przypadku pojawienia się oznak, które mogą być następstwem ukąszenia kleszcza należy przeprowadzić dokładną diagnostykę.

Niebezpieczna Babesia

Choroba może stanowić poważne zagrożenia dla zdrowia pacjenta, bowiem jej skutkiem są duszności oraz niewydolność układu immunologicznego. Stwierdza się także powiększenie wątroby i śledziony. Do objawów babesii zalicza się również dolegliwości takie jak bóle mięśni i stawów oraz dreszcze. W celu uniknięcia ewentualnych powikłań należy jak najwcześniej po rozpoznaniu choroby wprowadzić procedurę leczenia. Babesia jest chorobą, której leczenie oparte jest głównie na stosowaniu ziół przeciwpierwotniakowych i wspomagających oczyszczanie układu krwionośnego, limfatycznego oraz wspierających pracę wątroby. W takiej sytuacji skorzystać można z pomocy naszej placówki (działającej we Wrocławiu).

Chory musi pamiętać również o właściwym nawadnianiu organizmu. Wszelkie wskazówki dotyczące postępowania w czasie całego procesu leczenia można uzyskać od naszego wykwalifikowanego personelu, który zadba o Państwa zdrowie oraz dobre samopoczucie.