Borelioza i koinfekcje

Anaplazma

 

Anaplazma, jako ogólnoustrojowa choroba zakaźna, przenoszona jest przez kleszcze. Zapadają na nią częściej osoby o osłabionym układzie odpornościowym, zaś okres wylęgania się anaplazmozy wynosi od 5 do 30 dni. W przypadku podejrzenia wystąpienia choroby koniecznie należy skorzystać z fachowej pomocy w celu rozpoczęcia leczenia. Po poradę najlepszych specjalistów zapraszamy do naszego gabinetu we Wrocławiu.

W jaki sposób objawia się anaplazmoza?

Anaplazma posiada objawy, które potrafią być bardzo zmienne i niecharakterystyczne. W początkowym okresie mogą one wcale nie występować, natomiast w momencie dalszego postępowania choroby przechodzić w bardzo ciężkie stany. Niepokoić mogą przede wszystkim wysoka gorączka, nadmierne pocenie się, bóle głowy, mięśni i stawów. Mogą pojawić się zaburzenia żołądkowo-jelitowe, w tym nudności, bóle brzucha, biegunka oraz wymioty. Stosunkowo rzadko obserwuje się ciężki przebieg tej choroby – może ona jednak przebiegać jako sepsa, z zaburzeniami czynności poszczególnych narządów.

W celu wyeliminowania ryzyka zapraszamy do skorzystania z usług naszego gabinetu. Podejrzenie anaplazmozy można sprawdzić na podstawie objawów klinicznych. Nasza placówka specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu poszczególnych koinfekcji boreliozy.

Anaplazma i jej leczenie (w naszej placówce we Wrocławiu) polega przede wszystkim na zastosowaniu odpowiednich ziół i suplementów diety, jak również leczenia objawowego.